Jak jsem se zmiňovala v mém letním článku, že v dohledné době můžete čekat "procházku po Štatlu", tak je to tady. Zase se mi nakupilo dost snímků. Sem tam člověk něco cvakne a má toho hromadu, ani neví jak.
Začnu něčím pro mě velmi radostným, a to jsou cesty z práce. Tady čekáme na semaforu, až padne zelená a jsme jenom kousek od hlavního nádraží, kde se sjíždějíc všechny linky nočních rozjezdů.
Moje oblíbené noční rozjezdy, bez kterých bych se o víkendu ráno po noční nedostala domů. Toto je pro mě velmi nadějný pohled, kdy vím, že za chvilku už budu doma.
Před zastávkou Moravské náměstí, pohled směrem k České. Během dne bych tady takto vylidněnou fotku určitě nepořídila.
A tady už mám něco z trochu jiného soudku, a to centrum večer. Konkrétně je to ulice Panská, nedaleko "Svoboďáku" a Zelného trhu.
Kostel sv. Michala archanděla na Dominikánském náměstí.
Magistrát města Brna a stánek s míchanými koktejly. Tady jsme si na chvilku sedli. Ten den bylo trochu zataženo, v jednu chvíli i sprchlo, ale pořád bylo příjemně. Ve vedrech na to vzpomínám.
Ti, kdo znají Brno, jistě ví, že tato fotka je ze Svoboďáku. Toto je Skácelova kašna. Všechny tady ty vodní prvky ve městě jsou ve vedrech velice příjemné zpestření a pohled na ně člověka aspoň trochu osvěží.
Ulice Běhounská a kostel sv. Jakuba. V sezóně to tady venku fakt žije. Jednou jsme tady večer poseděli a hučelo to tady jako v úle.
Zlatá (neboli také Ptačí) kašna, vybudovaná na místě původní studny, která zde byla už ve středověku. První písemná zmínka je z roku 1358. Současná podoby je docela vkusná. Jako "Zlatá" byla označována už na konci 15. století a je to jedna z nejstarších studní v Brně.
Když půjdeme po Běhounské ulici pořád nahoru...
... tak se dostaneme k Joštovi. Podle mě je to jedna z nejznámějších soch v našem městě, předčí ji snad jen černý "orloj" na Svoboďáku. Tímto jsme se dostali na Moravské náměstí.
Tady jsme se přesunuli ještě o kousek dál, do části náměstí v parkové úpravě. I tady je docela příjemné posedět.
Fotka z jiného dne, pořízená z šaliny, která projížděla přes Mendlovo náměstí, tedy Mendlák. Muzeum opatství v budově kláštera a bazilika Nanebevzetí Panny Marie.
Pomyslnou tečku za tímto článkem udělám šalinou na České. Doufám, že jste se rase rádi prošli. Další takový článek bude určitě brzy, protože mám pořádnou zásobu materiálu.














Žádné komentáře:
Okomentovat