Přišel čas na další čtenářský přehled, a to dubnový. V hlavní roli opět naše oblíbená a zdatná kočičí asistentka Míma. Bez ní by to rozhodně nebylo ono.
Tentokrát to bude taková rychlovka. Mé čtení nebylo nic moc a s bídou jsem přečetla dvě knihy, a to ani nebyly kdovíjak tlusté. Sice jsem dost času trávila doma, jenže jsem dost tohoto času mi zabraly kočky. Musela jsem se věnovat novému kočičímu přírůstku, neustále jsem po něm někde něco uklízela a sbírala. Pak jsem se také musela věnovat i ostatním kočkám, aby se necítili přehlížené. Někdy to tak zkrátka vyjde.
Hobit od J.R.R. Tolkiena to je taková knižní klasika. Je to fantasy a děj této knížky se odehrává zhruba 60 let před samotným dějem Pána prstenů. Člověk se tu seznámí se Středozemí, s hobity, trpaslíky, čarodějem Gandalfem a mnohým dalším. Hlavní motivem je tady výprava za znovuzískáním trpasličího pokladu, která je ale pro jednoho malého hobita jménem Bilbo Pytlík velice nečekaná. Také se tady dovíme, jak Bilbo přišel ke svému prstenu, kvůli kterému je potom v trilogii Pán prstenů takový rozruch. Knížku jsem četla už kdysi dávno, tak toto pro mě byla taková připomínka. Vlastně ani nevím, co by tomu vytkla. Někoho by to možná nebavilo, na začátku může být trochu zdlouhavé, jak se trpaslíci zdánlivě bez pozvání cpou k hobitovi do domu, ale toto je prostě moje.
Kočky (Bernard Minier) je soubor několika povídek. Tuto knížku jsem dostala, má barevnou ořízku a vkusnou obálku. Přečíst si povídky, to bylo trochu vybočení z mého čtenářského záběru. Povídkové knihy si přečtu opravdu jen jednou za čas. A není se ani čemu divit, ono jich zase tolik není. Zároveň to bylo pro mě seznámení se s autorem, dosud jsem od něj nic nečetla, i když vím, že na kontě má už pěkných pár knih. Povídky jsou temněji laděné, ale není to žádný nervy drásající horor, po jehož přečtení budete mít strach jít v noci na záchod.
Moc jsem nerozšoupla ani co se týče pořízených knih. V dubnu jsem si pořídila jednu jedinou knihu, a to Hrad Sovinec, jejímž autorem je Tomáš Niesner. Byl to suvenýr z výletu, který jsem si zakoupila přímo na pokladně hradu. Je tu taková ta klasická část s historií o vývoji hradu a o jeho majitelích a také pověsti a záhady. Nechybí ani doprovodné fotografie, takže si při čtení budu moct připomenout známá místa.
Dvě přečtené knihy a jedna koupená, to nejsou zrovna velké počty. Je dobře, že jsem příliš nenakupovala, ale dohromady to tady tentokrát vypadá trochu chudě. Kdoví, jak to bude vypadat příští měsíc. Jedno je ale jisté - počet přečtených knížek rozhodně nebude nula, protože už mám jednu přečtenou. S focením to tentokrát bylo šup šup. Nechtěla jsem to nijak zvlášť protahovat, protože kolem se pořád producíroval náš malý kotěcí okupant a Mímulka po něm koukala. Šňůrka jako záložka, to byla zase událost a Míma si s ní pěkně vyhrála. Jen jsem čekala, kdy do toho vlítne "mrňavej", ale naštěstí se to nestalo. A to je dobře. Myslím, že by mu totiž Míma dala lepanec, kdyby se jí do toho montoval.




Lili, zaujal mě ten Sovinec. Nikdy jsem tam nebyla, nedávno jsem si o hradu četla...
OdpovědětVymazatPřeji příjemný sváteční den. Helena
Těším se, až si počtu. Je to můj oblíbený hrad :-)
VymazatKniha o hradu zní jako skvělý suvenýr. Musíme si pořídit velký dům, ať máme hodně místa na obří knihovnu, pak si budu takové suvenýry kupovat. :D
OdpovědětVymazatMám ráda takové praktické suvenýry :-) Dovedu si představit, že bych v domě měla jednu místnost vyloženě jako knihovnu :-)
VymazatZaujal mě Sovinec,občas o hradu něco čtu.Já mám teď zásobu knih z knihovny a tak po večerech čtu.Modřinka si také ráda hraje se šňůrkou.
OdpovědětVymazatLili,hezkou sobotu
Já mám pořád dost velkou zásobu vlastních knih... myslím, že bych si mohla otevřít malou kočičí knihovnu :-) Šňůrka je velká zábava a také je to na ní potom znát :-D
VymazatTaké mě zaujal Sovinec, protože jsme tam byli a předpokládám, že tam nebude jen popis hradu. Míma je hezká a kniha o kočkách ji láká, já bych tuto knihu v mém výběru stavěla o stupeň výš než Hobit.
OdpovědětVymazatPěkný víkend. ☺
Sovinec je super a na knihu se těším. Na tento hrad určitě ještě někdy v budoucnu zavítám :-)
VymazatNečetla jsem žádnou z těchto knížek, ale kdyby se mi dostaly do ruky, tak bych do nich určitě nakoukla.
OdpovědětVymazatMěj se hezky !
Hanka
Někdy můžou člověka překvapit a zaujmout i neznámé knihy... třeba by to tak bylo zrovna v tomto případě :-)
VymazatLili, žádnou z těchto knížek neznám, ale určitě bych si s chutí přečetla Kočky. Také mně zaujal Hrad Sovinec.
OdpovědětVymazatMěj hezké dny 🍀
Bylo to mé seznámení s tímto autorem a možná by mi více vyhovoval román, než povídky. Ale kdo ví :-)
VymazatKočičky milují tvé knížky. Já na čtení moc času nemám - dvě zahrady mně dávají zabrat. Dnes jsme sekali celé dopoledne jen trávu. A všechno docela bolí. Ale jsem jsem spokojená. Snad se jednou do čtení opět dám.
OdpovědětVymazatMíma je na knížky expert :-) Tak to se nedivím... nevím, jestli bych po dvou zahradách měla ještě chuť na čtení.
VymazatLili, počet knih není důležitý, hlavně, že se líbily.
OdpovědětVymazatMěj se krásně.
Přesně tak. Ve finále jsem ráda, že to není nula. Ne vždy je na čtení prostor a navíc člověk dělá také i jiné věci :-)
VymazatNáhodou - dvě jsou víc než žádná. Já mám od začátku roku přečtené skoro čtyři. Dvě z nich byly tlusté, ale i tak musím říct, že si snad ani nepamatuju, kdy naposled jsem přečetla víc jak jednu knihu za měsíc. Měla bych se polepšit. 🙂
OdpovědětVymazatVůbec jsem nevěděla, že Kočky mají tak krásnou ořízku - povídky mám ráda, ale od autora jsem ještě taky nic nečetla. Hobit je úžasný - bude to pár let, co jsem ho četla naposledy. Možná by se hodilo si knížku taky připomenout.
Hezký den.
Přesně, lepší něco než nic. Někdy to jde, někdy to nejde...
VymazatKnihu "Kočky" jsem dostala a ta ořízka se mi dost líbí. Povídky zpestří čtení, ale raději mám delší příběhy :-)