Brněnské koniklece

 O velikonočním víkendu jsme se vydali na procházku s konkrétním cílem. Tím nebylo nic jiného, než lokalita Kamenný vrch, kde se nachází místní rarita - "Koniklecová louka".  Je to chráněná přírodní památka a evropsky významná lokalita, to hlásají nejrůznější články na internetu. Rostlině jménem koniklec se zde opravdu daří, mělo by jich tu být několik desítek tisíc, a letos by mělo dojít k jejich přepočítání.

Na nápad navštívit toto místo nás přivedla reportáž v televizi. Usoudila jsem, že si nutně potřebuju vyfotit 150 krát jednu kytku :-D Autem jsme se pohodlně přesunuli k hotelu Myslivna, kde jsme nechali auto, a vkročili jsme do lesa. Po chvilce jsme se napojili na zelenou trasu, která nás dovedla tam, kam jsme chtěli.

Měla jsem obavy, aby koniklece už neodkvetly, ale pořád jich tady bylo dost.


Nevěděla jsem, kam se podívat dřív. Nakonec jsem fotek neměla 150, ale jen něco přes 60 :-D Nebyli jsme jediní, kdo měl stejný nápad, jako my, ale narváno tu nebylo. Sem tam se trousili menší skupinky, jednotlivci, či dvojice. A jak vidět, tato kvetoucí rostlina lákala nejen návštěvníky, ale také hmyz. Důkazem toho je právě poslední fotografie. O včele na květu jsem věděla, ovšem té prolétající (nalevo) jsem si všimla až doma, při prohlížení fotek na počítači. Někdy člověk ani neví, co vyfotil :-)
8 komentářů:

 1. To jsou krásné fotky, hlavně ta poslední, s včelkami :) Úplná fialová nádhera...

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Děkuji :-) Nakonec jsem byla moc ráda, že jsme šli ven :-)

   Smazat
 2. Lili, krásné fotky. 👍👍👍 Kdysi jsem na Kameňáku byla, mám kamarádku v nedalekých Kohoutovicích. 😃
  Měj hezké dny.

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. No jo, jak je ten svět malý, že? :-) Děkuji :))

   Smazat
 3. Lili,to je nádhera.To bych se nemohla vynadívat.U nás vím akorát o bledulkách a možná,že by mohly být ve stejné lokalitě i sasanky.
  Měj hezký večer

  OdpovědětSmazat
  Odpovědi
  1. Však já jsem také nevěděla, jestli mám koukat nalevo nebo napravo a pořád jsem se zastavovala :-)

   Smazat
 4. Ježíši, to je nádhera. Já mám na zahradě 2 a nevím, jestli nevynrzly. Překrásná lokalita.

  OdpovědětSmazat

Jen kousek pěšky

 Větším výletům to zatím nepřálo, proto jsme se v uplynulých dnech/týdnech courali po blízkém okolí. I obyčejná procházka kolikrát přijde k ...