Jak si tu žijeme s koťátkem

 Všichni jste určitě zaznamenali, že se u nás doma objevil nový kočičí přírůstek. O tom, jaké to je a co tady nejen on vyvádí, bych mohla psát každý den. Je tady teď opravdu živo a také rapidně vzrostl počet fotek v galerii mého telefonu. Přijde mi, že za poslední dobu tam nemám snad nic jiného, než malého kocourka a také ostatní kočky.

Malý Nikolaj (nebo také "Maličký" či Ivánek) je plný energie, ale občas se přece jen unaví. No a také vede ve hře na schovku. Když si ustlal tady v tom šedém pelíšku pod židlí, tak jsem ho tam nejdříve vůbec neviděla. Už jsme ho vzali na takový menší výlet a byl opravdu moc šikovný. Jeli jsme si vyzvednout jeho průkaz původu, který konečně přišel a tak jsme ho vzali s sebou. V autě párkrát zakníkal, ale pak už to bylo dobré a paní chovatelka z něj byla naprosto nadšená. Zdá se, že je to velmi společenské zvíře a na návštěvě se choval velice slušně. Jinak průběžně posílám jeho fotky nebo videa a vždy to má dobrou odezvu.


Pořídili jsme nové menší škrabadlo jako náhradu za to, co máme v kuchyni -  to už je totiž v posledním tažení. Smontovala jsem ho a zatím je umístěné v obýváku a jak vidíte, je o něj zájem.


Přibyla nám také další kočičí kadibouda, a to kvůli eliminaci kočičích nehod. Vzala jsem na zkoušku nové stelivo, které méně práší, dá se splachovat v našem wc a je z tofu nebo tak něco. Zní to všechno skvěle, ale po pravdě, byla jsem ráda, že jsem vzala na zkoušku jen jeden pytel. Řekla bych, že to stelivo je na ho*vno, ale kočky na něj vůbec nechtěly chodit, takže ani na to nebylo. Jen tady maličký si z toho udělal hřiště, lítal po záchůdku a hrabal, jen tak, pro zábavu. Teprve až jsem k tomu přisypala stelivo, co používám běžně, tak sem kočky začaly chodit. Jasně, bylo to pro ně nové a možná by si časem zvykly, ale když koupíte další záchod proto, aby Koblížek nechodil jinam a nakonec do nějak nechodí nikdo, tak to jaksi nemá smysl. A nechtěla jsem jít další nehodě naproti.


Je to fakt ňuňánek. Roste jako z vody a je znát, že už je o kus větší, než když jsme si ho donesli. Pomalu se mu začínají zbarvovat oči a pořád ještě má na špičkách oušek takové srandovní štětinky.


Pomahač první kategorie. Ničeho se nebojí a do všeho se montuje. Hlídá, jak se točí prádlo v pračce nebo sušičce, při vyskládávání nádobí leze do myčky a tak podobně. A také nám zdatně demoluje šňůrky od žaluzií, Když překousal první, tak jsem si řekla, že prostě koupíme novou. Momentálně čekám, až ho toto přestane bavit, protože pak překousal ještě další dvě, takže teď by pořizování nových šňůrek nebylo moc platné.


Maličký je jedna ruka s Ňufákem. Občas tady spolu lítají a pak se perou. Malý skočí na Ňufáka, jenže s tím to ani nehne. Ten se jen otočí a jednou tlapkou malého připlácne k zemi. Někdy se velký kocour rozhodne, že je třeba toho malého umýt a tak ho chytne a dá se do práce. Malý sebou mrská, ale je mu to prd platné, pořád je mezi nimi velký váhový rozdíl. Když pak Ňufák malého pustí, hned jsou zase v sobě. Péče o malého prďolku dá zabrat, a tak není divu, že si Ňufák pak rád dá šlofíka.


Míma kouká, co to máme v tašce za dáreček.


Koblížek na svém oblíbeném místě - u paničky. 


Leháro na okně, v tom se nic nezměnilo. Takovou fotku bych mohla pořídit každý den a že jich také mám v zásobě dost. Oblíbené místo k odpočinku je pořád v obležení, dospěláci se tu střídají jako na běžícím páse. Mrňouska zatím ležení na okně moc neláká... možná i proto, že pořád někde lítá.


Jak svítí slunko přes okno, je to paráda. Kočky si to pak opravdu užívají. Říkám si, že bych to okno už měla umýt, jenže je mi jasné, že nejpozději druhý den po umytí na něm bude zase otisklý nějaký zvědavý čumáček, tak se mi do toho moc nechce. Navíc si myslím, že zrovna tady Koblížkovi je to jedno.


Na závěr tady mám společné foto dospěláků. Podařilo se mi vyčíhnout chvíli, kdy tu nikdo neležel a ustlat. Ustlanou postel hned obsadili. No jo, na nastlaném se dobře leží. Když se tak na to dívám, vypadají, jako kdyby měli po náročné šichtě. A tak to u nás je. Děkujeme, že jste nakoukli a třeba bude brzy zase nějaký kočičí report.


26 komentářů:

  1. No, určitě se nenudíte a máte s touhle chlupatou partou pěkně veselo. Zachytila si moc hezké momenty.
    Lili, přeji hezký den. Helena

    OdpovědětVymazat
  2. Máte o zábavu postaráno :-) Fotky jsou moc hezké a ta poslední je fakt jakoby měly po velmi náročné šichtě, holky chlupaté :-)

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Myslím, že maličký zrovna spal, tak velcí zalehli také :-)

      Vymazat
  3. Tak to je u vás veselo! Ten malý je moc roztomilý.
    Hezké dny u vás!
    Hanka

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Je to miláček :-) Nejvíc mě baví jeho hry s Ňufákem.

      Vymazat
  4. To je milouš. Teď je to náročné, ale i krásné. Dodneška ráda vzpomínám na dny, kdy byl náš Argo štěně. Měl nožičky jak buřty, hlavičku jak šišku a ta očička, ten raubíří pohled "co bych tak proved? " - to jsem milovala. I dneska stačí jeden pohled a dám mu všechno, co chce. 🙂 Ale když byl malý, byl to živý pejsek, se kterým se člověk nenudil a musel mít oči málem i v zadku, jak se říká.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Je to fakt bobínek, a také pěkný kulišák. Připomněla jsem si, jaká můžou koťata být a tady ten náš je opravdu expert. No, se zvířátky se člověk nenudí, a ano, musí být pořád ve střehu :-)

      Vymazat
  5. Lili, krásné fotky z kočičího soužití. Na té první mrňousek vypadá odevzdaně nebo unaveně a ta poslední fotka je naprosto boží. 👍🐱
    Nevím, zda jsi v televizi viděla Výbornou SHOW, která byla o kočkách. Dá se to najít na ivysílání, šlo to 3. května a rozhodně to stojí za to vidět. Srdce kočkomila zaplesá.
    Měj hezké dny. 🍀

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Na první fotce je unavený a už trochu usíná :-) Jé, tak o tom vůbec nevím, že něco takového bylo... to se budu muset podívat. Děkuji :-)

      Vymazat
  6. To je tak krásný.Maličký vypadá jako Modřinka,když byla jako kotě.
    Mám ráda zvířata a kdybych byla mladší nezůstala bych u jedné kočky.Měla bych i psa.Lili,hezké dny

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Už asi ani nedovedu představit, že bych žádné zvířátko doma neměla.

      Vymazat
  7. Naprostá pohoda.
    Dostala jsem od kamarádek k narozeninám obrázky od Zuzany Honsové, podívej se na její webky. Má kočky skoro na všech!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Tak jsem nakoukla... paráda :-) Myslím, že jsem nějaké tyto obrázky viděla, když jsem byla na výstavě koček :-)

      Vymazat
  8. Lili, zdravím tebe i všechny kočičáky. Ráda jsem mrkla na jejich fotky.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Děkujeme :-) Jsem ráda, když někoho tady to kočičí povídání potěší :-)

      Vymazat
  9. Přibyla vám do domácnosti radost a také kožešinová smečka se oživila. Myslím, že koťátko je smělé a hravé, fotky jsou hodně vydařené.
    Ať jsou zdraví a mají se rádi! ♥

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Ano, smělé, hravé, a já bych tomu ještě přidala žravé. Malé kotě, ale velké oživení. No, malé, ten prďola roste jako z vody. Děkuji :-)

      Vymazat
  10. Lili, u vás je opravdu živo. Je fajn, že malý kocourek byl přijat do party. Fotky jsou parádní, pá 😉😄
    .

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Někdy je tady pěkný rachot. Malý se s Ňufákem pěkně zabaví a my z toho máme kino. Je to lepší než televize :-)

      Vymazat
  11. Malý se nakonec krásně sžil s dospělákama. Pobavily mě ty šňůrky od žaluzií. Mně se totiž nedávno podařilo jednu při vytahování žaluzie na velkém okně přetrhnout. To bylo řečí, co prej jsem s tím dělala a že se to musí opatrně. Měla jsem chuť toho řečníka přetrhnout také. Ale musel sklapnout, protože jsem mu ukázla na rozbité sklo trouby, když se snažil dotáhnout uvolněný držák dvířek. Držák je šroubovaný přes sklo a musí se sakra opatrně. Nyní čekáme na opravu.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. S Ňufákem jsem opravdu povedená dvojka co je důležité, tak panička se věnuje všem, takže jsou všichni spokojení :-) Takové nehody se v domácnosti někdy prostě stávají, tomu se člověk nevyhne. Myslím, že rozbité sklo u trouby je horší, než nějaká šňůrka :-)

      Vymazat
  12. To máte doma veselo :-) Malý bude očividně pořádný pracant :-) V tom pelíšku je fakt dobře maskovaný.

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Je to pomocník k nezaplacení, do všeho se hrne, ničeho se nebojí. Ve hře na schovku je opravdu mistr :-)

      Vymazat
  13. Máte doma veselo, Lili a malý roste jako z vody 😊

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Teď se doma rozhodně nenudíme. No jo, kocourek už je zase o kousek větší :-)

      Vymazat

Výcvaky ze Štatlu

 Jak jsem se zmiňovala v mém letním článku, že v dohledné době můžete čekat "procházku po Štatlu", tak je to tady. Zase se mi naku...