Občerstvení na Suomenlinně

 Tímto článkem se zase dostávám k naší návštěvě Helsinek. Zdá se, že to nebere konce, ale ono to tak jen vypadá. Do toho totiž potřebuju dávat i kočičí reporty a také věci, co jsou jakž takž aktuální. Navíc mi docela vyhovuje, když je tu občas i něco jiného, než kočky a knížky. Takže hurá na Helsinky, tentokrát se podíváme, kde jsme se občerstvili na Suomenlinně.

V rámci našeho výletu na pevnost Suomenlinna byla v plánu zastávka na občerstvení. Původně jsme chtěli jít jinam, ale tam bylo zrovna ten den zavřeno, ale objevili jsme jinou možnost. A tou byl podnik Viaporin Deli a Café. Bylo to kousek od místa, kde se nastupuje na loď. Vzhledem k tomu, že tato zastávka na občerstvení byla v závěru naší návštěvy Suomenlinny, tak nám to přišlo vhod.


Ráno v hotelu jsme se pořádně nasnídali a tak nám při této zastávce stačila jen taková svačinka. Dali jsme si kávu a něco sladkého k tomu, já jsem měla borůvkový muffin.


Na tomto místě jsme toho dost nachodili a tak bylo příjemné se na chvíli posadit a také ohřát. Myslím, že pokud je venku pár stupňů nad nulou, je dobré a důležité mít během dne nějakou takovou zastávku.


Interiér byl zajímavý a než jsme se občerstvili, měla jsem dost času si ho prohlédnout. U vedlejšího stolu seděla skupina dam důchodového věku a vypadalo to, že jsou místní. Říkala jsem si, jaká je to asi pohoda, zajít si sem běžně třeba po obědě na kávu.


Pokud někdo chtěl obyčejnou vodu, tak ta byla zdarma. Myslím, že tak je to snad ve většině finských podnicích.


Bylo tu něco sladkého i slaného, studené i teplé nápoje. Úplně vpravo můžete vidět kávu, kterou si sami nalijete a podle chuti doplníte cukrem nebo mlékem. V této formě je tady nabízená velmi často, je to mnohem častější než nabídka capuccina a podobně, jak jsme zvyklí u nás. Ovšem tady měli i to, a to si dával manžel. Já jsem si dávala právě tady tu "obyčejnou". 


Po občerstvení jsme se zase vydali ven, ale už jen počkat, až dorazí loď, kterou poplujeme zpět na pevninu.


Tady můžete v dálce vidět velký trajekt a za ním město, kde vyčuhuje bílý Helsinský dóm. Takový pohled se zkrátka neomrzí. Fotky z tohoto výletu jsou pro mě milou připomínkou a ráda se na ně podívám i takto zpětně. Z Helsinek nám zbývá ještě podívat se na letiště, nádraží a pak na různé fotostřípky z ulic.


10 komentářů:

  1. Ahojky, tato finská série mě moc baví, ráda bych se tam někdy podívala, tak snad to brzy vyjde...
    Měj se krásně,
    Hanka z ciculka.cz

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. To jsem ráda :-) Myslím si, že severské země obecně mají co nabídnout a je to zase něco úplně jiného, než dovolená u moře :-)

      Vymazat
  2. Pohoda u kávy a pak taková nádhera...
    Lili, měj příjemný den. Helena

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Pohoda tam opravdu byla a taková zastávka na občerstvení přišla opravdu vhod :-)

      Vymazat
  3. Přestaly se mně některé blogy aktualizovat.Jinak chodím k tobě ráda a pravidelně.
    Na dovolené se toho vidí hodně a tudíž i nafotí.Mě tvoje cestování baví,protože tam se nikdy nepodívám.Krásné místo na občerstvení,které přijde vhod v chladném počasí
    Lili,hezký den

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Asi nějaký technický šotek :-) Momentálně dávám článek každý druhý den. Tak jsem zvědavá, jak dlouho to takto půjde, s ohledem na větší vytíženost v práci. Na dovolené většinou fotím hodně a Finsko já navíc můžu, takže těch fotek bylo velké množství. To jsem ráda, že tady ty moje reporty z cest baví. Ono snad ani není možné všechno procestovat :-)

      Vymazat
  4. Ráda si tyto finské články čtu. Vlastně Helsinki neznám ani z fotek, protože se běžně ani v časopisech nezveřejňovaly. Zimní fotky jsou jak z Mrazíka, je to severská země, pak i poučné. Zmiňuješ dámy důchodového věku, bylo by určitě zajímavé, jak ony ve Finsku tráví čas. 😀
    Ať se daří!

    OdpovědětVymazat
    Odpovědi
    1. Je fakt, že na tyto destinace člověk jen tak někde asi nenarazí. "Fotr na tripu" byl ve svém pořadu právě v Helsinkách, ale ještě jsem to neviděla, budu to muset napravit... a hlavně se ráda podívám na pro mě už známé místo. To by mě také zajímalo, jak tady takové dámy a místní obecně tráví svůj čas. Třeba to jednou zjistím :-)

      Vymazat
  5. Odpovědi
    1. To ano. Ale doufám, že se někdo poštěstí navštívit tu, co jsme původně měli v plánu :-)

      Vymazat

Pro radost

 Dneska tu mám článek, který není informativní, není z výletu a dokonce to není ani kočičí report. Tak co to je? Asi bych to zařadila do kat...